Spojená Bratislava zbližuje nábrežia

Ideí, ako spojiť obe nábrežia Dunaja v hlavnom meste, je viac. Zážitkovou formou si ich môžete užiť už tento víkend. Zažijete zábavu, históriu aj bezplatnú požičovňu bicyklov.

Prvý prázdninový víkend, od 2. do 3. júla, na oboch stranách bratislavského nábrežia prebieha podujatie Spojená Bratislava. Ide o prvý ročník akcie, ktorá chce priblížiť históriu, unikátnosť aj budúcnosť mesta, ktoré spája rieka Dunaj.

Viete napríklad, koľko významných historických budov sa nachádzalo na dunajskom nábreží?

Celá trasa má niekoľko zastávok a k dispozícii sú aj profesionálni sprievodcovia s informáciami o Bratislave, ktoré ste možno až doposiaľ nemali.

Tematické prechádzky so sprievodcami sú v sobotu 2. a nedeľu 3. júla vždy o 10.00 a 14.00. Záujemcovia o ne sa stretnú pri Morovom stĺpe na Rybnom námestí.

Nábrežie môžete spoznať aj na kolesách. Zadarmo sú k dispozícii požičovne bicyklov nielen pre dospelých, aj pre deti. Požičovne nájdete pri River Parku a pod Mostom SNP na petržalskej strane.

Na území, kde bolo kedysi Lido, nájdete zastávku č. 11 – Nové Lido. Urbanisti a architekti patriaci k tejto iniciatíve predstavujú nápady, ako by sa toto územie dalo do budúcna využiť. K dispozícii tu bude aj Orbis street food – známe pojazdné občerstvenie.

Akciu počas celého víkendu sprevádza súťaž, v ktorej výhrou sú vstupenky na rýchloloď do Viedne a späť. Stačí, ak nazbierate na Veľkom alebo Malom spoznávacom okruhu po bratislavskom nábreží päť pečiatok do zážitkovej mapy.

Mapu s vyznačenými zastávkami nájdete v špeciálnych novinách Spojená Bratislava, ktoré rozdávajú zdarma kolportéri na hlavných zastávkach.

Pripravili sme pre vás pár záberov z prvého víkendového dňa:

Foto: © Nora Sapárová a Jakub Čaprnka

Pridaj komentár