Chystá sa jarné upratovanie dunajských brehov, každá pomoc je vítaná

Jedným z najvýznamnejších atribútov mesta, v ktorom sa dobre žije, je jeho čistota. Je nielen vizuálne príjemná, je zároveň aj jeho vizitkou občanov.

Jedným z najvýznamnejších atribútov mesta, v ktorom sa dobre žije, je jeho čistota. Je nielen vizuálne príjemná, je zároveň aj jeho vizitkou občanov. Bratislava každoročne potrebuje prečesať brehy Dunaja. Pridajte sa k iniciatívne Chcem žiť ako človek a priložte ruku k dielu.

Čistota vodných tokov a ich okolia je elementárnou záležitosťou mestskej hygieny. Okolo riek pulzuje mestský život, odohrávajú sa tu rekreačné aktivity.

Každoročne sa po zime na brehoch riek nájde veľké množstvo odpadkov, ktoré narušujú ich estetickú aj hygienickú formu. Ak chceme, aby si obyvatelia mohli vodné toky počas letnej sezóny naplno užiť, tieto odpadky musia ísť preč.

poster2017-A3-01

Dunaj nie je výnimkou. Jedna z našich najväčších riek preteká okolo mnohých rekreačných zón, ktoré v lete navštevujú stovky Bratislavčanov. Možno medzi nich patríte aj vy.

Prvého a siedmeho apríla sa na viacerých bodoch bratislavských brehov Dunaja odštartuje dobrovoľnícka akcia Chcem žiť ako človek. Má ju pod palcom Asociácia bratislavských vodáckych klubov a obracia sa na všetkých obyvateľov mesta, ktorí majú jeho čistotu na srdci. K dobrovoľníkom sa môžete pridať na nasledujúcich miestach:

  • 1.4. pri Karloveskej zátoke o 9:00 (Rybársky klub Mark Twain)
  • 1.4. pri petržalskom Aušpici o 10:00 (Slovenský veslársky klub, Viedenská cesta 24)
  • 1.4. o 10:00 a 7.4. o 9:00 pri petržalskom Lide (Vodácky klub Dunajčík, Klokočova cesta)

Akciu podporuje Mesto Bratislava, mestská časť Petržalka, Karlova Ves, nezisková organizácia Greenpeace, a ďalšie.